تبلیغات
Anime Is My Life - مطالب هفته سوم اسفند 1390
Anime Is My Life
Everything About Anime
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 اسفند 1390 توسط Allen anime

Hotarubi no Mori e


My chest will hurt. My tears will be overflowing. But this warmth in my hands and these summer memories will live on in my heartجمله بالا از فیلمه واقعا زیباست .. زیباست در کنار داستان فیلم .. زیباست وقتی شما داستان این دو رو میبینید .. زیباست وقتی در اخر فیلم اشک در چشم هاتون جمع شده .. فیلمی که با داستان بسیار زیبای خودش شما رو جذب میکنه فقط در 45 دقیقه .. درسته بیشتر مواقع فیلم ها حدود 2 ساعت زمان دارن ولی Hotarubi no Mori e فقط در 45 دقیقه فیلم شما رو عاشق خودش میکنه .. کسانی که سری انیمه Natsume رو دنبال میکنن اولین کسانی هستن که انیمه رو ستایش خواهن کرد .. میشه گفت یک نمونه داستان زیبا از سری انیمه Natsume است .. در نگاه اول شما متوجه این موضوع میشید که Hotarubi no Mori e از Art و گرافیک بسیار معمولی بهره میبره و از این لحاظ چیزه جدیدی در اون استفاده نشده .. ولی وقتی که به موسیقی فیلم میرسیم میفهمید که چقدر زیباست و با داستان و صحنه های انیمه میخونه .. میتونم بگم موسیقی فیلم استادانه کار شده و من به شخصه واقعا ازش لذت بردم .. Omori Takahiro کسی هست که شما رو به دنیای دیگه ای میبره همه چی رو فراموش میکنید .. همه خستگی خودتون رو فراموش میکنید برای اینکه Omori Takahiro برای شما داستانی رو نوشته که عاشق اون میشید . بیان یه نگاهی به کارنامه اقای Omori Takahiro در سایت MAL بندازیم .. اقای Omori Takahiro در کارنامه خودش انیمه ها بسیار عالی داره که هم داستان و هم کارگردانی رو به عهده داشته .. مثل ..

 
     

 

لیست بالا همون طوری که گفتم عالی هست نوشتن داستان و کارگردانی این اثار واقعا نشان دهنده استعداد بسیار زیاد اقای Omori, Takahiro است .. درسته که نویسندگی اقای Omori, Takahiro بسیار عالی هست ولی این به تنهایی کافیه ؟ البته که نه در کنار داستان نویسی اقای Omori, Takahiro ما هنرمندی دیگری داریم اقای Yoshimori, Makoto ایشون تقریبا موسیقی تمام کارهای بالا رو به عهده داشته .. درسته این دو در کنار هم کار میکنن و تقریبا میشه گفت هر کاری که اقای Omori انجام میده موسیقی اون کار رو هم اقای Makoto به عهده میگیره .. من واقعا کارهای اقای Makoto رو دوست دارم موسیقی بسیار زیبای انیمه Baccano رو یادتون هست .. و یا در Natsume .. انیمه Hotarubi no Mori e فقط دو شخصیت اصلی داره .. نه بهتر بگم در کل فقط دو شخصیت در انیمه هست ... Gin و Hotaru باور کنید کار اسونی نیست یه فیلم رو فقط با دو شخصیت جلو ببری ..
Gin وقتی که نوزاد بوده در جنگل رها میشه و توسط ارواح جنگل بزرگ میشه خدای جنگل به او این امکان رو میده که مانند ارواح زندگی کنه به این شرط که بدن هیچ انسانی اون رو لمس نکنه .. Gin به ارومی بزرگ میشه تا اینکه روزی گریه دختر بچه ای رو میشنوه که تو جنگل گم شده .. برای همین به دنبال صدا میره و Hotaru پیدا میکنه اتفاقات بسیار بامزه ای بین این دو اون موقع میوفته چون Gin نباید بدن هیچ انسانی رو لمس کنه پس یه تیکه چوب بر میداره و به Hotaru میگه که اون طرف چوب رو بگیر و دنبال من بیا من تو رو از جنگل میبرم بیرون ... Hotaru اصلا نمیترسه با وجود اینکه ماسک عجیبی Gin به صورت داره .. هر تابستان Hotaru با خانواده خودش برای دیدن عموش به روستا میرن .. در روستا جنگلی وجود داره که تقریبا هیچ کسی به اونجا نمیره چون گفته میشه که اون جنگل پر هست از ارواح .. ولی بعد از این ماجرا Hotaru هر تابستان وقتی که با خانوادش به روستا میان به جنگل میره و با Gin بازی میکنه .. سال ها پشت سر میگذره .. و Hotaru بزرگتر میشه و وابستگی بیشتری به Gin پیدا میکنه ولی Gin همون جوانی که بود هست .. و در اخرین دیدار این دو اتفاقی میوفته که من نتونستم جلوی گریه خودم رو بگیرم .. که بهتر خودتون ببینید ..اینکه چرا فیلم زیباست برای این هست که در 45 دقیقه اصلا وقتی برای این نیست که شخصیت ها رو معرفی کنی درباره گذشته اونها حرفی بزنی فقط وقت این هست که سریع بری و داستان اصلی رو برای بیننده بازگو کنی شما تقریبا هیچی از این دو شخصیت نمیدونید ولی عاشق هر دوی اونها میشید و از داستان تا اخرین ثانیه لذت میبرید این چیزی هست که فیلم رو زیبا میکنه ... داستانی زیبا در کنار موسیقی زیبا .. کاری بسیار زیبایی برای شما به وجود اوردن به نام Hotarubi no Mori e .. حتما سعی کنید انیمه رو ببینید چون واقعا ارزش دیدن رو داره ... ممنون .

 


 

 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 اسفند 1390 توسط Allen anime
Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos

 
 
همین الان انیمه رو دیدم و باید بگم واقعا زیبا بود .. شخصیت های جدید در کنار کشوری جدید با رازی که نمیخواد کسی از اون سر در بیاره .. باز دو قهرمان ما با داستانی جدید برگرشتن .. داستان در زمانی اتفاق میوفته که Edward و Al هنوز در حال پیدا کردن روشی برای برگرداندن بدن های خودشون هستن .. وقتی که سری انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood شروع شد رو خوب یادم میاد داستان بلاخره بر اساس مانگا جلو رفت این چیزی بود که همه میخواستن و منتظرش بودن داستانی بسیار زیبا که هر قسمت بهتر از قسمت بعدی بود .. گرافیک و Art بهتر و موسیقی عالی هماهنگ با داستان .. و در اخر تبدیل شد به انیمه ای که هیچ وقت فراموش نخواهد شد .. حالا فیلم زیبای اون برای دانلود در نت قرار داره شما میتونید با بالاترین کیفیت BD 1080 با زیرنویس انگلیسی با حجم حدود 7 GB اون رو دانلود کنید .. فیلم اول به سراغ قهرمان های داستان نمیره و به ما برادر و خواهری رو نشون میده که دارن با پدر و مادر خودشون از شهری که در اتش میسوزه فرار میکنن .. پدر و مادری که با Alchemist اشنا هستن و روی روش و تکنیک خاصی کار میکنن همین موضوع توجه افراد زیادی رو جلب میکنه و ...... دو قهرمان ما در پایتخت هستن که ناگهان بمب قوی در زندان شهر منفجر میشه .. ولی در واقع این یه بمب نبوده بلکه یکی از زندانی ها با استفاده از Alchemist و انفجار زندان تونسته فرار کنه .. اینجاست که باید دو قهرمان ما ظاهر بشن و جلوی این زندانی رو بگیرن ولی زندانی از تکنیک خاصی استفاده میکنه و از دست دو برادر فرار میکنه .. بعد از این ماجرا رد این زندانی رو در کشور همسایه پیدا میکنن و برادران Elric به دنبال زندانی به کشور همسایه میرن .. از همین جاست که دیگه نمیتونید پلک بزنید .. و همین طور اتفاق هست که پشت اتفاق رخ میده و هی راز و اسرار جدیدی رو میشه .. شهر Table در کشور Creta جایی که در نگاه اول شما رو به یاد شهر بابل میندازه کاملا طراحی شبیه به شهر بابل داره .. بعد از اتفاقات بسیار زیاد دو برادر به رازی پی میبرن که دلیل ساخت این شهر بوده .. البته من چیزی در این باره نمیگم تا خودتون ببینید ولی خیلی جالبه .. که چرا این شهر به وجود اومده بوده و به چه کاری میومده .. درباره Art و گرافیک انیمه باید بگم به نظر من با کیفیت خوده سری Fullmetal Alchemist: Brotherhood فرقی نداره شاید یه مقدار بهتر ولی چیزه جدیدی در گرافیک و طراحی در این انیمه نمیبینید .. بیشتر داستان فیلم با قهرمانان داستان هستن که شما رو پای TV نگه میداره و وادارتون میکنه تا به دیدن فیلم ادامه بدید .. درباره موسیقی هم میشه گفت در حد معمولی بود .. بیشتر سعی شده بود داستانی زیبا و جدیدی داشته باشه تا اینکه وقت زیادی رو برای گرافیک و موسیقی انیمه صرف کنن ولی به شخصه دوست داشتم Art و گرافیک فیلم بهتر از این میبود .. Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos فیلمی کاملا زیبا با داستانی جدید در انتظار دیدن هست اگر Fan برادران Elric و داستان زیبای این دو برادر هستید باید این فیلم رو ببینید .. ممنون .


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 اسفند 1390 توسط Allen anime
خوب دوستان تاپیکی که در حال مشاهده اون هستید .. درباره بهترین هاست .. 10 تای اول .. در انیمه .. در شرکت های انیمه ای .. شخصیت های انیمه ای و ... سعی بر این دارم که با اطلاعاتی که از سایت های دیگه فروم های خارجی و اطلاعاتی که در نت موجود هست اطلاعاتی درست و دقیق درباره بهترین ها رو در اختیار شما انیمه دوستان قرار بدم شاید دید شما نسبت به انیمه مورد علاقه خودتون تغییر کرد و با انیمه های جدیدتری اشنا شدین شاید با شرکت های انیمه سازی جدیدی اشنا شدین که با بررسی محصولات اونها انیمه ای جدید با ژانری که ارزوی دیدنش رو تا به امروز داشتید رو پیدا کنید .. پس با 10 تای اول همراه باشید ...

شاید بیشتر اینطوری باشیم که بیشتر انیمه دوست ها به نام و شخصیت انیمه از همه چیز بیشتر اهمیت میدن تا به شرکت سازنده اون .. شرکت سازنده یکی از مهمترین دلایل شما باید باشه در انتخاب انیمه .. اگر شرکتی خوب باشه و گذشته خوبی در کارهای خودش داشته باشه یعنی اینکه کارهای اینده اون شرکت هم شانس موفقیت بیشتری داره .. ولی همیشه هم اینطوری نیست قبول دارم .. اینکه شما اول شرکت سازنده رو چک کنید بعد داستان اون انیمه و بعد به Art و گرافیک انیمه و بعد هم ژانر انیمه توجه کنید .. بعد از اون میتونید قضاوت کنید که ایا این انیمه خوبی هست یا نه ! من به شخصه اول طبق روندی که در بالا گفتم عمل میکنم و در اخر قسمت اول و دوم انیمه رو تماشا میکنم اینطوری دیگه کاملا مطمئن میشم که ایا انیمه ارزش دیدن رو داره یا که ... حالا بریم سراغ 10 شرکت برتر انیمه ... و شرکتی که میخوام به عنوان شماره 10 به شما معرفی کنم شرکت Production I.G ..

 


Production I.G شرکت در کشور ژاپن قرار داره ... این شرکت در سال December 15, 1987 تاسیس شد .. شرکت در Kokubunji شهر Tokyo در Japan قرار داره . این شرکت در کارهای بسیار شرکت داشته البته کارهای زیادی هم برای TV انجام داده و فیلم هایی هم ساخته از جمله کارهای این شرکت میشه به Patlabor و سری که هنوز هم ادامه داره Ghost in the Shell اشاره کرد .. وقتی اسم شرکت Production I.G میاد همه اولین چیزی که به ذهنشون میاد Art و گرافیک بسیار بالایی هست که این شرکت در کارهای خودش انجام میده .. اقای Mitsuhisa Ishikawa رئیس شرکت در مصاحبه ای به این نکته اشاره میکنه که شرکت کارهایی که انجام میده به حدی عالی هست که حتی بدون اینکه به مانگا تکیه ای داشته باشه به تنهایی کاری بسیار عالی به شمار میاد .. حالا چطور میشه که رئیس یک شرکت انقدر از کارهای شرکت خودش به این خوبی حرف میزنه چون شرکت دستان هنرمندی چون Takayuki Goto رو در اختیار داره .. طراحی های شخصیت Takayuki Goto در ژاپن بسیار پر طرفدار هست و دوست داشتنی برای همین هست که Production I.G در کارهای Art و گرافیک رقیبی جدی به حساب میاد .. شرکت Production I.G جزء 50 شرکت عضو AJA Association of Japanese Animations (انجمن انیمیشن ژاپنی) است ..
J.C.Staff Co شرکت دیگر ژاپنی در زمینه انیمه است که در سال January 1986 تاسیس شد .. این شرکت در سال بعد یعنی در سال 1987 اولین کار خودش رو که یک OVA بود بیرون داد .. OVA Yōtōden سه قسمت از این کار اولین کار شرکت J.C.Staff بود .. بعد از این کار بود که شرکت شروع به ساختن کارهای زیبایی مثل .. Revolutionary Girl Utena, Excel Saga, Honey and Clover, Alien Nine, Azumanga Daioh, Toradora!, Zero No Tsukaima, Ikki Tousen کرد ... متاسفانه این شرکت در جریان زلزله 2011 ژاپن متحمل خسارت هایی شد ..
STUDIO4°C شرکتی مشهور با کارهای بسیار زیاد در زمینه فیلم OVA و حتی فیلم های کوتاه .. این شرکت افتخارات بسیاری داره اخرین کار این شرکت فیلم بسیار زیبای Berserk Golden Age هست که در حال اکران عمومی در ژاپن هست در حال حاضر خبرهایی که به گوش میرسه از Art و گرافیک بسیار رویایی این انیمه فیلم داره .. در سال 2001 این شرکت فیلمی با نام Princess Arete رو میسازه فیلم تحسین همگان رو به همراه داشت و در Tokyo International Anime Fair جایزه بهترین فیلم رو به خودش اختصاص داد .. بعد از این بود که این شرکت شروع به ساختن کارهایی با همکاری Warner Bros کرد .. که میشه به فیلم 5 قسمتی بسیار زیبای این شرکت در ان زمان با نام Animatrix اشاره کرد .. کار بعدی انها طوفانی از جایزه ها رو برای این شرکت به همراه داشت Tekkon Kinkreet برای اونها 6 جایزه برد .. بهترین انیمه در Fantasia 2007 .. Lancia Platinum Grand Prize و در ژاپن به عنوان بهترین انیمه و در اخر در سال 2007 در امریکا برای Oscar .. اسم شرکت از چی اومده وقتی اب به دمای 4 درجه میرسه به متراکم ترین حالت خودش میرسه اسم شرکت از فرایند گرفته شده ..
در تمام این سال ها این شرکت از موهای من و شما بیشتر انیمه ساخته ^_^ بسیاری از انیمه های TV و فیلم ها و بازسازی انیمه های قدیمی و همکاری در بسیار از انیمه ها .. این شرکت انیمه های بسیار مشهوری در لیست خودش داره که نه فقط در ژاپن بلکه در تمام دنیا شهرت داره .. وقتی به لیست کسانی که قبلا در این شرکت فعالیت میکردن نگاهی میندازی میفهمی که این شرکت چرا انقدر بزرگ هست .. Hayao Miyazaki .. Isao Takahata و Leiji و Matsumoto و Yoichi Kotabe همه در این شرکت روزی کار میکردن .. شرکت Toei همون طوری که گفتم در کارهای بسیاری فعالیت داشته طوری که ژاپن باید مدیون این شرکت باشه اگر انیمه انقدر مشهور هست .. این شرکت در کارهای اولیه به شرکت Sunrise کمک های زیادی کرد و همین طور شرکت TMS Entertainment و Nihon Ad Systems .. حتی این شرکت در کارهای انیمیشنی با امریکا همکاری داشته در سال های دور دهه 60 میلادی .. ولی در بیشتر جاها گفته شده شرکت به طور رسمی در سال 1980 شروع به کار کرده ...
Shaft در سال September 1, 1975 توسط اقای Hiroshi Wakao تاسیس شد .. در اون سال ها هدف اصلی تاسیس شرکت بر این بود که کارهای انیمه رو از شرکت های دیگه بگیرن و نقاشی و کارهای فرعی اون رو انجام بدن ولی بعد ها به کارهای انیمیشنی روی اوردن .. برای همین در سال 2000 این شرکت با Gainax همکاری داشت بر روی کاری با نام Gunbuster .. بعد از این هم همکاری خودشون رو ادامه دادن و نتیجه این کار Mahoromatic بود .. در کارهای بعدی مثل This Ugly and Beautiful World و He is My Master خوب ظاهر شدن .. در سال 2004 اقای Hiroshi Wakao بازنشسته میشه و به جای ایشون به طور نمایندگی اقای Kubota Mitsutoshi مدیرعامل شرکت میشه .. بعد از این قسمت نقاشی و طراحی این شرکت کوچک میشه برای اینکه قدرت گروه بیشتر بشه در زمینه کارهای دیجیتالی .. این شرکت های کارهای زیادی در زمینه خوانندگی هم داشته و مشهور هست به اینکه ED و OP های مخصوص به خودش رو داره ^_^ ..قبل از اینکه این شرکت ایده Neon Genesis Evangelion رو شروع کنه این شرکت بیشتر کارهاش در محیطی بسته مثل خونه اتفاق می افتاد ولی بعد از Neon Genesis Evangelion شما میبینید که اکثرا صحنه هایی که در انیمه اتفاق میوفته فضای بسیار بزرگی رو شامل میشه که دور از انتظار همه بود .. فکر کنید که شرکتی که اصلا تجربه به وجود اوردن چنین کارهایی (مثل GL) در ابعاد بزرگ رو نداره بیاد و Neon Genesis Evangelion رو بسازه .. این شرکت متهم شد به فرار از مالیات و بعد از اون هم مدیرعامل شرکت اقای Takeshi Sawamura به زندان افتاد به خاطر تقلب و فرار از مالیات ..
یکی از بزرگترین و مشهورترین و معروف ترین های ژاپن بله شرکت Sunrise .. این شرکت به حدی بزرگ هست که در فصل های انیمه ای شاید 5 یا 6 کار هم زمان بیرون میده که واقعا هر شرکتی نمیتونه چنین کاری بکنه .. Sunrise مشهور شد و معروف برای همیشه با سری انیمه های Gundam و Armored Trooper Votoms و Vision of Escaflowne و Cowboy Bebop و Witch Hunter Robin و My-HiME و My-Otome و Code Geass: Lelouch of the Rebellion .. بسیاری از Sunrise جدا شدن و الان شرکت های انیمه سازی خودشون رو دارن ..
Kyoto Animation یک استدیو انیمیشن سازی ژاپنی است که در شهر Uji واقع شده .. در سال 1981 تاسیس و در سال 1985 تبدیل به شرکتی محدود و در سال 1999 تبدیل به شرکت .. این شرکت وابسته به Sunrise هست این شرکت کارهای کمی داشته به طوری که از سال 1981 تا سال 2007 این شرکت 7 کار بیشتر نداشته .. که 5 تای اون در TV پخش شد و دو تای اون هم OVA ساخت خوده شرکت بود سری Munto .. ولی در کارهایی مثل .. Kiddy Grade و InuYasha و Nurse Witch Komugi و Tenchi Universe و Generator Gawl همکاری داشته ..
این شرکت توسط کارمندان قبلی شرکت Sunrise اقای .. Masahiko Minami و Hiroshi Ōsaka و Toshihiro Kawamoto در سال 1998 تاسیس شد .. جالب بدونید که یکی از اولین کارهاشون با Sunrise بود سر کاره Cowboy Bebop Knockin’ on Heaven’s Door .. که فیلمی بود بر اساس سری این انیمه در TV .. در سال 2007 . شرکت صدمه بسیار زیادی خورد به خاطر اینکه طراح اصلی شرکت و کسی که یکی از تاسیس کننده های شرکت به حساب میومد بر اثر سرطان فوت میکنه اقای Hiroshi Ōsaka .. ایشون به خاطر طراحی های بسیار عالی خودشون در کارهایی مثل Mobile Suit Victory Gundam و Mobile Fighter G Gundam و Mars Daybreak .. کاملا شناخته شده بودن .. او در سال 2007 از دنیا رفت و فقط 44 سال داشت ..
بلاخره شماره 1 .. این شرکت به خاطر کارهایی که در لیست افتخارات خودش داره به یکی از افسانه ها تبدیل شده .. این شرکت کار خودش رو با Ace o Nerae در سال 1973 شروع میکنه و بعد از اون انیمه بسیار مشهور Ninja Scroll که خیلی ها خاطره باهاش دارن .. Death Note انیمه مشهور دیگه که تقریبا هر انیمه دوستی دیدتش .. این شرکت کارهای بسیار زیادی برای Tv انجام داده باور کنید لیست کارهای این شرکت باورنکردنی هست هم از لحاظ تعداد و هم از لحاظ شهرت و کیفیت .. در دهه 90 میلادی این شرکت کارگردان های مشهوری رو استخدام میکنه Morio Asaka, Masayuki Kojima .. این شرکت با مانگاکاهای مشهوری مثل Naoki Urasawa هم همکاری داشته .. این شرکت با شرکت های بزرگ بازی سازی مثل Square Enix و Capcom نیز همکاری داشته .. برای انیمه Last Order: Final Fantasy VII برای Square Enix و Devil May Cry: The Animated Serie برای Capcom این شرکت به اقای Hayao Miyazaki کمک کرد تا کارهای مثل My Neighbor Totoro 1988, Spirited Away 2001, and Howl's Moving Castle 2004 رو انجام بده .. در اخر امیدوارم که این اطلاعات برای شما مفید بوده باشه .. با TOP10 دیگه ای به زودی برمیگردم .. ممنون .


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 اسفند 1390 توسط Allen anime


LETS ROCK


درباره وبلاگ

Download انیمه های ژاپنی , فروش انیمه های ژاپنی و هر انچه درباره انیمه های ژاپنی بخوای .
allenanimearea@gmail.com


آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
کد جاوا وبلاگ free counters
Free counters گالری تصاویر
تماس با ما
مدل لباس
ابزار وبلاگ

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم